použite koliesko na myši

bazén a kryt pri starom dome

Materiály

Výber obkladového materiálu Vášho prekrytia určí jeho výzor, náročnosť na údržbu a životnosť. Najmenej náročný na údržbu je povrch s umelým trávnikom. Na vlasoch sa nezachytáva prach a v prípade znečistenia stačí koberec opláchnuť vodou. V záhrade prekrytie viac splynie so zeleňou. Povrch je na dotyk mäkký.

Drevené povrchy majú prírodnejší charakter a dlhšiu životnosť. Na druhej strane si vyžadujú väčšiu starostlivosť. Odporúčame ho natierať olejom dvakrát do roka. Drevo pod vplyvom UV žiarenia stráca hnedú farbu a šedne. Tento proces je možné spomaliť náterom. Drevený povrch prekrytia sa správa ako terasa a môžete si naň umiestniť Váš záhradný nábytok. Kvalitne spracovaný drevený povrch prekrytia dodá Vašej záhrade luxusný nádych.

bazén a kryt pri modernom dome

Povrchy WOODDECK

Ponúkame vám výber drevín, ktoré sa nám po viac ako desaťročných skúsenostiach najviac osvedčili. Výber zahŕňa rôznorodé možnosti, ktoré ponúkajú rôzne farebnosti, štruktúry a aj cenové relácie. Dreviny sa ďalej delia podľa spôsobu montáže a šírky dosky. Ponúkame verzie s viditeľnými hlavičkami vrutov a verzie s neviditeľným spojom prostredníctvom klipov. Šírky dosiek sú: 90 mm, 100 mm, 120 mm a 145 mm. Pri špeciálnych požiadavkách na drevinu alebo obklad, ktorý nemáme v ponuke, nás kontaktujte.

Každé tropické drevo vo väčšej či menšej miere obsahuje prírodné farbivo tanín. Nové dosky pri daždi tanín - hnedočervenú látku – vyplavujú. Podľa druhu dreviny farbenie prestane po 1-3 mesiacoch. Tanín je netoxická látka, avšak z niektorých poréznych povrchov je ju ťažké odstrániť.

terasa  drevený povrch - teak

Teak

Veľmi vhodná drevina pre prekrytia POOLWALK. Vynikajúce vlastnosti a nízka hmotnosť. Nevýhoda je vyššia cena. Materiál sa používa na paluby exkluzívnych jácht. Farba od žltej, oranžovej po červenohnedú, výrazné letokruhy a farebná rôznorodosť. Stredne tvrdé drevo. Dostupné rozmery dosiek: 19 x 120 mm Životnosť cca 45+ rokov. Hustota: 670 kg/m3, Zosychanie tangenciálne/radiálne: 4,7% / 2,6%.

terasa  Ipe

Ipe - Exkluzívna kvalita

Vhodná drevina pre prekrytia POOLWALK Jediná nevýhoda je vyššia hmotnosť. Farba od olivovozelenej po tmavohnedú, viditeľné letokruhy, farebná rôznorodosť. Veľmi tvrdé drevo. Dostupné rozmery dosiek: 21 x 120 mm, 21 x 145 mm Životnosť cca 35+ rokov. Hustota: 1050 kg/m3, Zosychanie tangenciálne/radiálne: 6.4% / 5.2%

Brazílske Cummaru

Farba od žltej, oranžovej po červenohnedú, výrazné letokruhy a farebná rôznorodosť. Tvrdé drevo. Dostupné rozmery dosiek: 21 x 120 mm, 21 x 145 mm Životnosť cca 25+ rokov. Hustota: 1050 kg/m3, Zosychanie tangenciálne/radiálne: 7.7% / 5.5%. Viac pracuje pri styku s vlhkosťou.

terasa cummaru

Kempas

Farba červená, červenohnedá, letokruhy jemné, stredne tvrdé drevo. Dostupné rozmery dosiek: 21 x 145 mm, Životnosť cca 20+ rokov. Hustota: 880kg/m3, Zosychanie tangenciálne/radiálne: 6.6% / 4.8%.

terasa Kempas
Terasa Termoborovica

Termoborovica

Farba hnedá, výrazné letokruhy, mäkké drevo. Dostupné rozmery dosiek: 26 x 120 mm, 29 x 140 mm. Životnosť cca 15+ rokov. Hustota: 520 kg/m3, Zosychanie tangenciálne/radiálne: 7,8% / 3,6%.

Terasa Termojaseň

Termojaseň

Farba hnedá, tmavohnedá, výrazné letokruhy, stredne tvrdé drevo. Dostupné rozmery dosiek: 21 x 120 mm, Životnosť cca 20+ rokov. Hustota: 590 kg/m3, Zosychanie tangenciálne/radiálne: 1.2% / 0.9%.

Bazén pri jazierku a kryt
Prekrytie s umelým trávnikom

GRASSDECK

Trávnatý povrch. Prírodný vzhľad s dokonalými detailmi a stopercentnou funkčnosťou. Preferujete mäkkosť trávnika a splynutie prekrytia s Vašou záhradou? Ponúkame vám inovatívne riešenie, našu trávnatú terasu. Samozrejme nehovoríme o živej tráve, ale o dokonalej imitácii od prestížneho belgického výrobcu. Profesionálne inštalovaný umelý trávnik NAMGRASS je taký realistický a neuveriteľne prirodzený na pohľad a dotyk, že nebudete schopní rozpoznať rozdiel dokonca ani vtedy, keď budete na ňom stáť. Trávniky vynikajú vysokou odolnosťou voči UV žiareniu, chlórovanej vode a nevyžadujú žiadnu údržbu.

Prekrytie s umelým trávnikom
umelý trávnik Green Touch

Green Touch

VLAS : Rovný, skrútený, 3 farby

ROZOSTUPY: 5/16"

VPICHY: ca. 30240 /m²

VÝŠKA VLASU: ca. 37 mm

VÁHA VLASU: ca. 2000 gr/m²

umelý trávnik Green Oasis

Green Oasis

Vlas: Rovný, 3 farby

ROZOSTUPY: 5/16"

POČET UZLÍČKOV: ca. 25.200 / m²

VÝŠKA VLASU: ca. 28 mm

VÁHA VLASU: ca. 1300 gr/m²

umelý trávnik Green Chantelle

Green Chantelle

VLAS: Rovný, 4 farby

ROZOSTUPY: 5/16"

POČET UZLÍČKOV: ca. 27.720 / m²

VÝŠKA VLASU: ca. 27 mm

VÁHA VLASU: ca. 1350 gr/m²

Kryt s umelým trávnikom