FAQ

Často kladené otázky

Aké výhody poskytuje vaše prekrytie bazéna?

Naše prekrytie je nízkoprofilová pojazdná a pochôdzná terasa, ktorá predstavuje veľmi bezpečný spôsob zakrytia bazéna.  Môže mať drevený povrch, povrch z umelej trávy, prípadne povrch z veľkoplošných panelov.  Po zakrytí bazéna je tak celý Váš pozemok plnohodnotne využiteľný na rekreačné účely.

Ako sa prekrytie posúva?

Konštrukcia prekrytia s obkladom má integrované kolieska, ktoré jazdia po subtílnej koľajničke inštalovanej vedľa bazéna.  Prekrytie poháňa externý elektro-motor na diaľkové ovládanie.  V ponuke máme aj zabudovaný interný motor na solárny pohon. V prípade menšieho prekrytia je ho možné posúvať aj manuálne.

Aké zaťaženie znesie vaše prekrytie?

Prekrytie je navrhnuté tak, aby unieslo bežnú váhu snehu. Ten tvorí celoplošné rovnomerné zaťaženie. Centrálne zaťaženie prekrytia by nemalo presahovať 950 kg, čo umožňuje napr. bežné záhradne stolovanie ôsmych ľudí.

Izoluje prekrytie vodu v bazéne aj tepelne?

Áno, prekrytie má štandardnú tepelne izolačnú vrstvu, ktorá chráni bazénovú vody pre úbytkami tepla. V prípade vyhrievaných bazénov môžeme inštalovať prídavné vrstvy tepelnej izolácie, a tým podľa potreby zvyšovať tepelný odpor prekrytia.  Medzi hladinou vody a spodnou hranou prekrytia sa takto vytvára uzavretý priestor, ktorý znižuje úbytok energie a zároveň zabraňuje odparovanie vodnej hladiny.

Môže byť v bazéne slaná voda?

Môže. Slaná voda neznižuje životnosť prekrytia. Treba však dbať na odporúčané hodnoty Ph vody v bazéne.

Aká je záruka na zastrešenie bazénov Poolwalk?

Záruka 5 rokov na konštrukciu a 2 roky na ostatné komponenty.

Aká je potrebná starostlivosť a údržba o zastrešenie? – je potrebné ho pripraviť na zimu?

Príprava prekrytia na zimu nie je potrebná. Prekrytia s dreveným obkladom sa udržujú podobne ako ostatné drevené terasy.  V prípade použitia exotických drevín je ich životnosť veľmi dlhá aj bez akejkoľvek údržby, no občasné čistenie a olejovanie pred začiatkom sezóny je dobrou praxou. Konštrukcia samotná je bezúdržbová. Tak ako to platí pri iných komponentoch bazéna, aj životnosť prekrytia môže negatívne ovplyvniť prílišná acidita (nízke Ph) a prechlórovanie bazénovej vody. Preto je nutné dodržiavať odporúčané hladiny chemikálií pri štandardnej údržbe vody.

Aké napätie ide do motora?

Celý systém je napájaný bezpečným 24V napätím.

Aká je maximálna veľkosť prekrytia?

Pri otváraní prekrytia pozdĺž dlhej strany bazéna vieme náš produkt dodať pre bazén o maximálnej šírky 4,5 m a dĺžky cca 15 m. Dĺžkový rozmer závisí od použitého obkladu, jeho celkovej váhy, ktorá je limitovaná možnosťami nášho motora.

Pri otváraní prekrytia pozdĺž krátkej strany bazéna ho vieme dodať pre maximálny rozmer bazéna 9 m x 4,5 m.  

Pre bazény, ktoré prekračujú dané rozmery vieme ponúknuť zákazkové riešenie. Neváhajte nás kontaktovať!

Môžeme byť na prekrytí umiestnený záhradný nábytok?

Áno, pochôdznosť prekrytia umožňuje aj použitie štandardného záhradného nábytku, akým sú lehátka, stoličky, stôl a podobne. Tento môže na prekrytí zotrvať počas jeho otvárania a zatvárania.  Pri pohybe prekrytia je zakázané aby boli osoby na prekrytí. Taktiež sa prekrytie nemá posúvať pokiaľ je zaťažené snehom.

Zabráni prekrytie vniknutie dažďovej vody a nečistotám do bazéna?

Áno, prekryte s dreveným obkladom má integrovanú odvodňovacie vrstvu, ktorá dažďovú vodu odvedie cez konštrukciu za koľajnicu mimo bazénu. Lístie zo stromov a iné nečistoty prirodzene zotrvajú na povrchu prekrytia. Po celom obvode má prekrytie gumené tesnenie, ktoré zabraňuje podfukovaniu a tým vniknutiu nečistôt do bazéna.

Zabraňuje prekrytie prehrievaniu vody v bazéne?

Obklad prekrytia a izolácia  tieni vodnú hladinu, čo zabraňuje prílišnému prehrievaniu vody v horúcich dňoch a taktiež udržiava správny balans chemického zloženia vody a obmedzuje množenie rias.    

Objednajte si prekrytie ešte dnes!